Začátek semestru v knihovně SIC

Rozjíždí se další semestr a do univerzity proudí davy nových studentů. V knihovně jsme připraveni. Výpůjční služby a studovny jsou pro vás otevřeny od 8 hodin od rána do 8 do večera každý pracovní den od pondělí do pátku. V prvních několika týdnech můžete narazit na frontu, proto mějte na zřeteli následující služby:

  1. Moje knihy - s touto službou si mohou registrovaní čtenáři požádat o připravení knih a skript předem a v knihovně si je už jen vyzvednout. Více informací naleznete na stránkách služby Moje knihy.
  2. Bibliobox - potřebujete pouze vrátit výpůjčku a nechce se vám stát fronta před výpůjčním pultem? Vhoďte je to Biblioboxu umístěného před hlavním vchodem do budovy SIC.
  3. Prodloužení výpůjčky online - každý registrovaný čtenář má automaticky vytvořený účet v knihovním katalogu. Zde si můžete nejen zobrazit aktuální výpůjčky a lhůty na vrácení, ale i online prodloužit výpůjčky bez nutnosti navštívit výpůjšní pult. Přihlašovací údaje do účtu jsou stejné jako do UIS.

Kartové centrum

V prvních týdnech semestru je v Kartovém centru vždy fronta. Ani současný běh dvou výdejen karet a tří pokladen pro zaplacení karet a univerzitní peněženky nás před frontami nespasí, i když jsou mnohem kratší. Detailní informace o kartách stránce Studentské karty, ale vypíchneme zde několik důležitých informací.

  1. Vydání karty v prvním patře SIC - karty vydáváme v první patře SIC. Prostě sledujte stopy na podlaze, fakt!
  2. Zaplacení karty v přízemí SIC - po vydání karty ji musíte zaplatit, aby začala fungovat. To provedete v pokladnách v přízemí SIC. Připravte si 280 Kč za ISIC a 300 Kč jako zálohu na univerzitní peněženku, pokud chcete mít nárok na slevu jídel v menze ČZU.
  3. Prodloužení platnosti ISIC karty - pokud už máte ISIC kartu na ČZU vyřízenou z předešlých let a potřebujete pouze prodloužit, stačí si zajít do pokladny v přízemí SIC a zakoupit si za 180 Kč revalidační známku. Více informací na stránce Revalidační známky.