Nejčastější dotazy na začátku semestru

Kde se nachází kancelář studentské organizace AIESEC?

Kancelář se nachází v suterénu budovy koleje BCD.

Kde si můžu zařídit studentskou kartu / ISIC / ALIVE?

V prvním patře SIC. Stačí sledovat zelené šlápoty od vchodu do SIC. Aktuální ceník karet naleznete na webu Kartového centra v sekci Studentské karty.

Kde si můžu prodloužit platnost ISICu?

Je to jednoduchý úkon nalepení přelepky a zanesení do systému, který se provádí v pokladně ČZU v přízemí SIC. Cenu a více informací naleznete na webu Kartového centra v sekci Revalidační známky.

Co je to elektronická peněženka a kde to dostanu?

Univerzitní elektronická peněženka neboli UEP je aplikace na vaší studentské kartě. Tato aplikace vám umožňuje si na kartu nabít peníze, platit s ní ve vybraných provozech v kampusu ČZU a mít nárok na studentské slevy (slevy je nutné si každý měsíc aktivovat v kioscích v areálu ČZU). Tuto elektronickou peněženku si můžete zřídit při vystavení karty v Kartovém centru v 1. patře SIC. Platí se záloha 300 Kč, která je vám vrácena po ukončení studia. Více informací na webu Univerzitní elektronická peněženka.

Jak funguje půjčování v knihovně SIC?

Nejdříve vás zaregistrujeme jako čtenáře. K tomu potřebujete jen studentský průkaz a zabere to asi minutu, maximálně dvě. Poté si od vás vezmeme seznam signatur publikací, které si chcete půjčit. Signatura je popisek knihy začínající na "S" (skripta - např. S 2907) nebo "Z" (knihy - např. Z 27949). Skripta půjčujeme na 2 měsíce, knihy na 1 měsíc. Obojí si můžete prodloužit o stejnou dobu dvakrát sami v našem knihovním katalogu po přihlášení (stejné údaje jako do UIS).

Dá se na SICu někde tisknout?

Ano! Tisknout můžete z Malé i Velké studovny. V Malé studovně můžete navíc také skenovat. Ve Velké studovně nabízíme také vázání listů do kroužkové vazby. Aktuální ceník těchto úkonů naleznete na webu knihovny v sekci Tisk, skenování a vazba.

Kde můžu zaplatit koleje, internet, kartu?

V pokladně ČZU v přízemí SIC. Pro platbu kolejného lze využít také platební kartu. Při platbě kolejného si nezapomeňte vzít s sebou vaši studentskou kartu nebo smlouvu ke koleji. Více info o fungování kolejí naleznete na webu Koleje & Menza v sekci Důležité informace.

Kde si mohu koupit skripta?

Jednou z možností je náš eshop skript. Nákup v eshopu probíhá online a vaši objednávku si můžete buď nechat zaslat nebo vyzvednout u nás na SICu. Další možností jsou:

  • Powerprint - Brandýsovo náměstí naproti zastávce autobusu (především publikace FAPPZ)
  • Reprografické centrum PEF (publikace PEF + FŽP)
  • Copy centrum na FLD (publikace FLD)
  • možná další provozy? Zeptejte se na vaší fakultě.

Jak si vytvořím / změním heslo na wifi Eduroam?

Veškeré nastavení Eduroamu se provádí na webu student.czu.cz. Zde se přihlaste stejnými údaji jako do UIS a dále vyberte položku EDUROAM (Wi-Fi). Pak si nastavte heslo pro wi-fi. Všimněte si také, že jako login do wi-fi sítě se používá login@czu.cz. Více informací naleznete na webu Wifi na ČZU.

Jak si vytisknu přehled o výsledcích studia?

Otevřete si UIS. Přihlaste se. Otevřete Moje studium -> Portál studenta -> ikona "Zobrazení a tisk přehledu studia". Zde nezapomeňte zaškrtnout checkbox „Vytisknout větu Podpisem stvrzuji správnost a úplnost přehledu“ a vybrat semestr v „Omezit období na …….

Kde si koupím kupon na MHD?

Kupon si zakoupíte v Menze v ČZU Shopu. Při kontrole revizorem musí být zde zakoupený papírový kupon doprovázen buď potvrzením o studiu nebo kartou ISIC. Navíc karta ISIC musí být platná  buď datem platnosti na přední straně karty nebo revalidační známkou na zadní straně karty. Další možností je nákup samostatných lístků.

Jak si zapíšu rozvrh?

Rozvrh se zapisuje přes is.czu.cz. Hned po přihlášení do is.czu.cz je v informačním okénku uložen soubor s podrobným návodem. Pokud by tam nebyl najeďte do svého portálu studenta a v sekci Registrace, zápisy si rozvrh zapište.

Kde se vydávají ESN karty?

Informace k Erasmus Student Network (ESN) naleznete na webu ESN CULS Prague, případně Facebook stránce ESN CULS.

Jak funguje parkování v areálu ČZU?

Jste-li student nebo zaměstnanec máte nárok na registraci SPZ do systému. Registraci SPZ provedete na portálu student.czu.cz

ČZU má prý appku do telefonu?

Ano, stáhnout si ji můžete na webu MojeČZU. Umí rozvrh, jízdní řády, sledování stavu UEP, jídelníčky, harmonogram akademického roku a další.

Něco se pokazilo a nemám v systému fotku. Kde mi ji tam nahrají?

Zkuste Jaroslava Rotha v kanceláři PEF/E215. Nezapomeňte ho mile poprosit.

Mám jiný technický problém.

Mrkněte na FAQ Odboru Informačních a komunikačních technologií