Folia Zoologica: An international Journal of Vertebrate Zoology

Periodicita: 1x měsíčně
Jazyk: angličtina
Odkaz na www stránky:
plné texty článků jsou dostupné elektronicky

Impakt faktor
1,060 (2020)
1,542 (2021)
0,000 (2022)
SJR index

0,354 (2020)
0,000 (2021)
0,000 (2022)
Zaměření:
Folia Zoologica publikuje původní, dosud neuveřejněné články s důrazem kladeným na jejich originalitu v různých aspektech pojednávaného problému, týkajícího se zoologie obratlovců. Přijímány jsou zejména články, které nemají z hlediska obsahu pouze regionální charakter a dále takové práce, jejichž výsledky jsou na základě přímého testování potvrzením předem formulované hypotézy. Články, které nesledují čistě problematiku zoologie obratlovců a jejichž pohled na problém patří do jiného oboru, jsou redakcí odmítány. Časopis přijímá ke zveřejnění též recenze, pojednávající o tématech zásadního významu a širokého vědeckého zájmu.

Zahrnut ve zdrojích:
CAB Abstracts, Elsevier Bibliographic Databases, Scopus, Web of Knowledge, Bibliographic databases. EBSCO Publishing