Folia Biologica: Journal of Cellular and Molecular Biology

Periodicita: 6x ročně
Jazyk: angličtina
Odkaz na www stránky:
plné texty článků jsou dostupné elektronicky

Zaměření:
Impakt faktor
0,906 (2020)
1,167 (2021)
0,6     (2022)
SJR index
0,325 (2020)
0,288 (2021)
0,294 (2022)

Časopis uveřejňuje nepublikované práce původního výzkumu, zabývá se širokým spektrem problémů biologie a medicíny na buněčné a molekulární úrovni, studiem všech živých organismů tak jako lidskými buňkami a tkáněmi.  Články zahrnují obory: imulogie, genetika, molekulární biologie normální i nádorové buňky, imunogenetika, transplantační imunologie a dalších. Časopis zastupuje významným způsobem publikační fórum odborné světové lékařské a biologické veřejnosti.

Zahrnut ve zdrojích:
Science Citation Index, Medline, Index Medicus, EMBASE/Excerpta Medica, SCOPUS.
Časopis odebírá Knihovna ČZU od r. 1967-78, 1983-